Jak inwestować w Dow Jones

Na tej stronie przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o Dow Jones. Przedstawiamy również naszą listę najlepszych brokerów online do handlu CFD na tym popularnym indeksie giełdowym.

Najlepsi brokerzy do inwestowania w Dow Jones

Broker Dow Jones
Ocena
Spread Dow Jones
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. Avatrade

  ★★★★★
  Dow Jones
  3
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 2. eToro

  ★★★★
  Dow Jones
  600 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 3. BDSwiss

  ★★★★
  Dow Jones
  300 points
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2013
  Regulowane przez
  CySEC, CNMV
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. 75.3% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 4. XTB

  ★★★★★
  Dow Jones
  2
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 5. Libertex

  ★★★★★
  Dow Jones
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 $/£/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  1997
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  83% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 6. Plus500

  ★★★★★
  Dow Jones
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 7. Admiral Markets

  ★★★★★
  Dow Jones
  1.5 pips
  Minimalny depozyt
  200 €/$
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2001
  Regulowane przez
  CNMV, FCA, CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 8. IC Markets

  ★★★★
  Dow Jones
  2.80 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 9. Xtrade

  ★★★
  Dow Jones
  800
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2010
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

Co to jest Dow Jones?

Dow Jones jest amerykańskim indeksem giełdowym, który grupuje akcje 30 największych amerykańskich spółek. Nazywany jest również Dow Jones Industrial Average, DJIA, Dow 30 lub po prostu Dow. Kiedy został po raz pierwszy wprowadzony na giełdę, obejmował akcje 12 spółek, a General Electric jest jedyną spółką, która jest częścią Dow Jones od czasu utworzenia indeksu w 1907 roku przez Charlesa Dow i Edwarda Jonesa.

dow jones

Jego wartość jest obliczana poprzez ważenie wartości akcji 30 spółek, które go tworzą, jest to drugi najstarszy indeks w USA i jest również uważany za najważniejszy, ponieważ służy jako silny wskaźnik wydajności gospodarki amerykańskiej. Jest to najczęściej śledzony z indeksów Dow Jones, wyprzedzający inne, takie jak Dow Jones Transportation Average.

Chociaż na początku swojego istnienia obejmował wyłącznie spółki przemysłowe, obecnie Dow jest tworzony przez akcje prawie wszystkich rodzajów spółek notowanych na NASDAQ i Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak zobaczymy później, w tym indeksie giełdowym możemy znaleźć akcje na przykład Coca-Coli, Microsoftu czy Apple.


Jak działa Dow Jones?

Wartość powyższego dzielnika jest oficjalnie publikowana w The Wall Street Journal, więc proces obliczania wartości Dow Jones jest całkowicie przejrzysty.

Na początku, Dow Jones był obliczany w bardzo prosty sposób, który polegał na dodaniu sumy akcji, a następnie podzieleniu jej przez liczbę akcji. Dopiero po latach, w celu nadania jej bardziej realnej i reprezentatywnej wartości, wprowadzono „dzielnik”.

Zadaniem tego dzielnika jest dostosowanie wagi akcji każdej spółki w zależności od jej wielkości i znaczenia. Innymi słowy, akcje większych spółek będą miały większy wpływ na wartość Dow Jones.

Ten typ notowań nie jest specyficzny dla Dow, ale inne indeksy, takie jak japoński Nikkei, używającej podobnych metod. Chodzi o to, aby żadne zjawisko finansowe nie zniekształciło odczytu tych indeksów giełdowych.


Ile firm składa się na Dow Jones?

Indeks Dow Jones składa się z 30 największych amerykańskich spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i NASDAQ. W kolejności alfabetycznej są to:

 • AAPL Apple
 • AXP American Express
 • BA Boeing
 • CAT Caterpillar
 • CSCO Cisco
 • CVX Chevron
 • DIS Disney
 • DWDP DowDuPont Inc
 • GE General Electric
 • GS Goldman Sachs
 • HD Home Depot
 • IBM IBM
 • INTC Intel
 • JNJ Johnson & Johnson
 • JPM JPMorgan Chase
 • KO Coca-Cola
 • MCD McDonald’s
 • MMM 3M
 • MRK Merck
 • MSFT Microsoft
 • NKE Nike
 • PFE Pfizer
 • PG Procter & Gamble
 • TRV Travelers Companies Inc
 • UNH UnitedHealth
 • UTX United Technologies
 • V Visa
 • VZ Verizon
 • WMT Wal-Mart
 • XOM Exxon Mobil

Choć na początku istnienia tego indeksu tworzyły go wyłącznie spółki przemysłowe, obecnie można w nim znaleźć spółki o różnym charakterze.

Wbrew pozorom nie istnieją żadne wymogi ilościowe, które muszą być spełnione, aby spółka mogła wejść do Dow Jones Industrial Average.

Podstawową zasadą jest, że tylko spółki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, cieszące się doskonałą reputacją, wzbudzające zainteresowanie dużej liczby inwestorów i charakteryzujące się trwałym wzrostem, będą brane pod uwagę jako kandydaci do włączenia do Dow.

Skład listy spółek DJIA był oceniany do pięciu razy od momentu powstania indeksu, a spółki były dodawane lub usuwane podczas tych ocen. Ocena ta jest przeprowadzana przez Komitet.Jak handlować indeksem Dow Jones?

Tradycyjnie, inwestowanie w Dow Jones Industrial Average odbywa się poprzez produkty bankowe, takie jak Plany Oszczędnościowe Kapitału Własnego (ESOP) i rachunki papierów wartościowych. Dzieje się tak dlatego, że żaden indeks giełdowy nie jest aktywem, którym można handlować bezpośrednio. Na szczęście pojawienie się internetowych platform transakcyjnych lub brokerów online otworzyło wiele możliwości inwestycyjnych, również w zakresie indeksów giełdowych.

Dwa najbardziej powszechne sposoby handlu online Dow Jones są poprzez:

 • Kontrakty na różnicę (CFD). Szczególnie przydatne dla transakcji krótkoterminowych i zazwyczaj dostępne za pośrednictwem każdego brokera online, który oferuje indeksy giełdowe.
 • Kontrakty terminowe. Bardziej zalecane dla transakcji średnio i długoterminowych. Chociaż cena wejścia jest wyższa niż w przypadku kontraktów CFD, koszty przejścia na dzień są niższe w przypadku handlu kontraktami terminowymi.

Jedną z wielkich zalet handlu Dow Jones przez brokerów online jest to, że proces jest znacznie prostszy niż tradycyjny handel, jak również szybkość i bezpieczeństwo.

Zalety handlu Dow Jones za pomocą CFD

Istnieje kilka zalet handlu Dow Jones z CFD, ale wśród nich jest niższa zmienność indeksów giełdowych, takich jak Dow 30 w porównaniu do innych instrumentów finansowych, takich jak akcje firm, które są częścią indeksu.

Ponieważ ich wartość jest wynikiem ważenia lub połączenia wartości wszystkich spółek wchodzących w ich skład, ryzyko dużych wahań cen jest znacznie ograniczone.

Podobnie, ryzyko podejmowane przy inwestowaniu z CDF na Dow Jones jest niższe niż przy inwestowaniu z CFD na akcje poszczególnych spółek, ze względu na niższą zmienność.


Porady handlowe Dow Jones

Istnieje szereg wskaźników, które mogą pomóc przewidzieć krótko- i długoterminowe wyniki indeksów giełdowych, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Jeśli chodzi o bycie na bieżąco z bieżącymi wiadomościami, które mogą spowodować zmiany trendu w Dow Jones, będziemy musieli wziąć pod uwagę:

 • Wartość USD.
 • Wszelkie statystyki produkcji przemysłowej.
 • Bilans handlowy USA.
 • Poziomy eksportu.
 • Zarys polityki gospodarczej USA.
 • Produkt Krajowy Brutto.

Śledzenie kalendarza ekonomicznego będzie fundamentalną częścią strategii inwestycyjnej dla Dow Jones, jak również analizy technicznej ze względu na fakt, że indeks ten ma tendencję do reagowania na poziomy wsparcia i oporu.


Analiza techniczna Dow Jones Industrial Average

Analiza techniczna przeprowadzona przez TradingView


Podsumowanie: Dow Jones Online Trading

Dow Jones Industrial Average jest jednym z najstarszych indeksów giełdowych na świecie i jest znany również jako Dow 30, DJIA lub po prostu Dow.

Zawiera 30 najbardziej reprezentatywnych firm w Stanach Zjednoczonych i większość brokerów online oferuje możliwość handlu online Dow Jones poprzez kontrakty CFD lub Futures.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.