Ethereum Przewodnik Handlowy

Handel Ethereum jest prosty i opłacalny, jeśli wiesz, jak robić to we właściwy sposób. Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące tej kryptowaluty i sprawdź naszą listę najlepszych brokerów do handlu Ethereum.

Najlepsi brokerzy do handlu Ethereum

Broker Ethereum
Ocena
Spread Ethereum
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  Ethereum
  16 pips
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. Avatrade

  ★★★★★
  Ethereum
  1%
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 3. eToro

  ★★★★
  Ethereum
  2%
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 4. Pepperstone

  ★★★★★
  Ethereum
  desde 4$
  Minimalny depozyt
  200 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2010
  Regulowane przez
  CySEC, BaFIN, FCA, ASIC
  Dźwignia
  Zmienna
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 5. Libertex

  ★★★★★
  Ethereum
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 $/£/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  1997
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  83% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 6. Plus500

  ★★★★★
  Ethereum
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 7. IQ Option

  ★★★
  Ethereum
  8.58 pips
  Minimalny depozyt
  10 $/£/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2013
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 8. IC Markets

  ★★★★
  Ethereum
  4 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 9. BDSwiss

  ★★★★
  Ethereum
  250 points
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2013
  Regulowane przez
  CySEC, CNMV
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. 75.3% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.

Dlaczego warto inwestować w Ethereum?

Według danych CoinMarketCap, skumulowany kapitał tego projektu przekracza już 85 miliardów dolarów, co oznacza, że Ether (Eth) – kryptowaluta systemu Ethereum – plasuje się jako trzecia kryptowaluta na rynku, ustępując jedynie Ripple (z bardzo niewielką różnicą) i Bitcoinowi.

ethereum

Ta znacząca kapitalizacja sprawia, że inwestowanie w Ethereum jest synonimem stabilności i zaufania. Należy jednak zawsze pamiętać, że jest to rynek bardzo zmienny i właśnie to jest jednym z głównych powodów jego rosnącej reputacji: nierzadko można znaleźć sesje, w których ta kryptowaluta oscyluje między 4% a 8%, co jest niezwykle szerokim zakresem, który jest praktycznie niemożliwy do zaobserwowania w przypadku innych walut.

Ta cecha przyciąga uwagę coraz większej liczby inwestorów i jest główną zaletą, że handel Ethereum ma przewagę nad każdą inną tradycyjną parą walutową. Ma to jednak swoje dobre i złe strony: jeśli wygrasz, zarabiasz dużo pieniędzy; ale jeśli coś pójdzie nie tak, możesz również stracić znaczną kwotę.

Jeśli chodzi o Ethereum, to nie jest to tylko wirtualna waluta, ale protokół, platforma, język programowania i kryptowaluta (Ether). Wszystko to pozwala użytkownikom na tworzenie aplikacji, rodzaj inteligentnych kontraktów opartych na wirtualnych walutach, których zastosowanie nie jest wyłącznie finansowe, ale jest absolutnie ważne dla działań, takich jak zakłady, crowdfunding, głosowanie…

I ostatnia kwestia, która jest wspólna dla handlu każdą kryptowalutą: kiedy handlujesz Ethereum online, spekulujesz zmianami cen waluty cyfrowej i nie kupujesz jej fizycznie. Innymi słowy, grasz jej wartością i posiadaniem, ale waluta, o której mowa, nigdy nie jest fizycznie w rękach inwestora.

Ethereum ma umowy z dużymi instytucjami

Atrakcyjna możliwość wykorzystania „inteligentnych kontraktów” w rozwoju aplikacji, które są w stanie rozwiązać złożone problemy i dostosować się do potrzeb korporacyjnych, przyciąga uwagę dużych firm, które zdecydowały się wspierać Ethereum.

Aby zachęcić do korzystania z tej kryptowaluty, a także jako wezwanie do tych firm, utworzono Enterprise Ethereum Alliance, którego głównym celem jest połączenie dużych firm (niektóre z Fortune 500), projektów przedsiębiorczości, dostawców technologii i osób ze świata akademickiego. Technologia ta jest obecnie wykorzystywana przez renomowane firmy takie jak Microsoft, Santander, BBVA i Intel.


Ethereum vs Bitcoin

Bitcoin jest wirtualną walutą par excellence. Ci, którzy nie są ekspertami w tej dziedzinie, mogli tylko o nim słyszeć, nic o Ethereum lub innych walutach. Ale… czy Bitcoin traci na znaczeniu? Wydaje się oczywiste, że tak jest, a jednym z głównych powodów jest to, że przestał wprowadzać innowacje, osiągnął maksimum swoich możliwości i to wyraźnie szkodzi jego dawnej popularności.

W bezpośrednim porównaniu Ethereum vs Bitcoin (patrz „Najlepsi brokerzy Bitcoin”), jeden aspekt wysuwa się ponad wszystko – co stawia jedną z nich przed drugą i co zostało już omówione – ETH pozwala na tworzenie DApps. Czym są DApps? Open source, zdecentralizowane aplikacje, które zależą od społeczności, która ich używa, a nie od centralnego systemu.

Co więcej, technologia Ethereum jest bardziej zaawansowana niż Bitcoin. Chociaż obie opierają się na blockchainie, platforma Ethereum jest bardziej niezawodna, ponieważ wykorzystuje solidniejszą funkcję hashowania proof-of-work i bardziej kompletny system Turinga. Dla tych, którzy nie znają tych pojęć (bardzo istotne w dziedzinie informatyki) można to przetłumaczyć jako Ethereum jest odpowiednikiem kompletnego języka programowania.

Na własnej stronie internetowej projektu wyjaśniono, że wspomniane aplikacje „mogą być wykonywane zgodnie z programem, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw lub ingerencji osób trzecich”.


Initial Coin Offer (ICO)

Kontynuując zalety handlu z Ethereum, nie możemy nie wspomnieć o Initial Coin Offer (ICO) oferowanym przez Ethereum. Są to wydarzenia, w których projekt oparty na blockchainie (taki jak Ethereum) sprzedaje „tokeny” niektórym użytkownikom w zamian za kryptowaluty.

Dla tych, którzy nie wiedzą, „token” jest jednostką wartości stworzoną przez organizację w celu wykorzystania jej we własnej działalności. Oszczędzanie dystansu, można porównać do żetonów kasynowych (nie na próżno „token” oznacza „żeton”), gdyż te, choć później są zastępowane prawdziwymi pieniędzmi, są ważne tylko do działania w środowisku, dla którego zostały stworzone.

Istnieją inne kryptowaluty oparte na Ethereum

Jednym z zastosowań Ethereum jest tworzenie innych kryptowalut. Jego technologia, bardzo elastyczna, pozwala na istnienie opartych na nim walut. Są to tokeny, które korzystają z istniejącego blockchaina, dzięki czemu deweloperzy mogą uniknąć konieczności tworzenia nowego blockchaina od podstaw. Jest to korzystne dla reputacji Ethereum, ponieważ ugruntowuje jego pozycję jako wiodącej waluty i sugeruje, że nie zniknie łatwo.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się zainwestować w Ethereum jako katalizator dla swoich nowych tokenów (zazwyczaj uruchamianych w ramach ICO), często korzystają ze standardu ERC20. Ten interfejs Ethereum zapewnia interoperacyjność między tokenami. Niektóre przykłady kryptowalut opartych na blockchainie Ethereum to: Basic Attention Token (BAT); Civic (CVC); Lunyr (LUN); Aragon (ANT) i Golem (GNT).


Podstawy handlu Ethereum z CFD (Contracts for Difference)

 • Krótka sprzedaż: „Sell high, buy low”. Krótka sprzedaż charakteryzuje się przekonaniem, że cena będzie spadać, co pozwala na zakup po niskiej cenie, a następnie osiągnięcie zysku. ABC handlu CFD.
 • Wysoka dźwignia finansowa: Dźwignia finansowa oznacza wykorzystanie długu do sfinansowania transakcji. Można powiedzieć, że jest to finansowanie handlu za pomocą kapitału własnego i kredytu. Dzięki temu możesz handlować znacznie większymi kwotami niż te, które faktycznie zainwestowałeś. Ale, znowu, trzeba zobaczyć obie strony medalu: jeśli idzie dobrze, doskonale, zarabiasz dużo pieniędzy z minimalną inwestycją; jeśli idzie źle, trzeba będzie zwrócić kwotę proporcjonalną do kwoty, która poruszyła się na rynku, a nie kwota, która została faktycznie zainwestowana.
 • Handel automatyczny – program, który tworzy automatyczne zlecenia do wykonania na rynku. Są one w stanie wykonywać powtarzalne zadania z dużą prędkością i replikować ruchy doświadczonych traderów, którzy osiągnęli wysoki poziom sukcesu. Jednakże, zawsze zalecamy handel z regulowanymi brokerami online.

Przewodnik po kupowaniu kryptowalut


Analiza rynku kryptowalut

W handlu, czy to z Ehtereum, czy z jakąkolwiek inną walutą, jest tylko jeden cel: zarabiać pieniądze, wykorzystując ruchy na rynku. A żeby w pełni wykorzystać te huśtawki, trzeba mieć gruntowną wiedzę o rynku. Poświęć na to trochę czasu, zanim zaczniesz. W tym celu przeprowadza się zazwyczaj dwa rodzaje analizy: fundamentalną i techniczną.

Pierwszy z nich jest ogólny, analizuje pozycję kryptowaluty w ogólnym obrazie rynku, na którym się porusza. Drugi idzie głębiej poprzez studiowanie różnych wykresów, aby spróbować przewidzieć przyszłe ruchy cen (podstawowe założenie, aby odnieść sukces w tej przygodzie).

Konieczne jest przeprowadzenie obu analiz w celu zaprojektowania strategii, która będzie idealnie dopasowana do naszego profilu ryzyka. Jeśli dopiero zaczynasz inwestować w kryptowaluty (i, oczywiście, obawiasz się ryzyka), najlepiej jest rozpocząć swoją karierę od handlu Ethereum, Bitcoinem, Ripple lub Litecoinem, ponieważ są to projekty, które już skapitalizowały znaczną ilość pieniędzy i dlatego można je uznać za funkcjonalne i stabilne. Na tyle stabilne, na ile mogą być w tak zmiennym sektorze jak ten (nigdy nie zaszkodzi powtórzyć).

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.