Najlepsi brokerzy z ustalonymi spreadami

Stałe spready pozwalają Ci handlować znając koszty Twoich inwestycji przez cały czas. Nasi eksperci dokonali wyboru najlepszych brokerów online ze stałymi spreadami. Pełna lista dla Ciebie, aby wybrać brokera, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Brokerzy z ustalonymi spreadami

Broker Stałe spready
Rating
Spread EUR/USD
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  EUR/USD
  0.8 pips
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. Avatrade

  ★★★★★
  EUR/USD
  1.9 pips
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 3. eToro

  ★★★★
  EUR/USD
  3 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 4. IC Markets

  ★★★★
  EUR/USD
  1.1 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

Co to są stałe spready?

Spread jest podstawowym pojęciem dla tych, którzy handlują parami walutowymi, choć dotyczy każdego instrumentu finansowego (waluty, metale szlachetne, towary, akcje lub indeksy). Jest to różnica pomiędzy ceną kupna (Bid) a ceną sprzedaży (Ask). Kiedy mówimy o stałych spreadach, oznacza to, że różnica pomiędzy Bid i Ask jest zawsze stała. Oznacza to, że jeśli broker mówi, że spread dla handlu EUR/USD wynosi 3 pipsy (pip jest najmniejszym ruchem ceny, jaki może wykonać para, którą handlujesz), to zawsze będzie to 3 pipsy.

Stałe spready są zazwyczaj ustawione pomiędzy 2 a 3 pipsami. Zmienne spready zwykle wahają się od 1 do 4 pipsów, chociaż w bardzo ekstremalnych warunkach rynkowych notowano 8 pipsów.

Jeśli Twój broker oferuje spready zmienne, będziesz mieć do czynienia z szerszymi spreadami podczas zmiennych warunków rynkowych i wąskimi spreadami przez resztę czasu. Spready EUR/USD zazwyczaj wahają się od 1 do 4 pipsów w normalnych warunkach rynkowych. Jednakże, znane są przypadki rozszerzania się ich do 8 pipsów i więcej w ekstremalnych warunkach rynkowych.

Każdy broker sam decyduje o tym, czy chce stosować stałe czy zmienne spready, jednak co do zasady brokerzy Market Maker (transakcje ich klientów nie są zawierane na rynku, ale na własnym stanowisku dealerskim) skłaniają się ku stałym spreadom, a brokerzy ECN (którzy umieszczają akcje bezpośrednio na rynku) wolą stosować spready zmienne.


Kiedy lepiej jest używać stałych spreadów?

 • Kiedy operacja jest krótko- lub średnioterminowa: ponieważ koszt handlu będzie znany z góry.
 • Kiedy rynek ma wysoką zmienność i niską płynność: zmienność ma tendencję do wywoływania spreadów, dlatego na rynkach o takich cechach, lepiej korzystać ze stałych spreadów.


Kiedy lepiej jest używać spreadów zmiennych?

 • Kiedy rynek jest spokojny: przeciwieństwo (logicznie) powyższego. Jeśli rynek jest spokojny, brokerzy ze zmiennymi spreadami będą oferować lepsze spready.

Podsumowując

Traderzy, którzy dopiero zaczynają, zazwyczaj wybierają brokerów ze stałymi spreadami. W ten sposób z góry znają koszty wejścia na rynek, powiedzmy, że jest to sposób na większą kontrolę nad biznesem, który jest im jeszcze trochę nieznany. Przeciwnie, bardziej profesjonalni traderzy wybierają zmienne spready, ponieważ starają się wejść na rynek w spokojnych momentach.

Jednym z aspektów, o którym zawsze należy pamiętać przy zatrudnianiu brokera Forex, jest przeczytanie drobnego druku, ponieważ w niektórych przypadkach zastrzega on sobie możliwość zmiany trybu spreadów w zależności od warunków rynkowych.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.