Przewodnik po obrocie akcjami

Rozpoczęcie handlu akcjami jest łatwiejsze niż się wydaje. Na tej stronie zapewniamy Państwu wszystkie informacje na temat tego, jak handlować akcjami online wraz z listą najlepszych brokerów online do obrotu akcjami.

Brokerzy giełdowi Spot

Broker
Ocena
Spread Banco Santander
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  Banco Santander
  0.12%
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

Brokerzy CFD na akcje

Broker
Ocena
Spread Banco Santander
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  Banco Santander
  0.12%
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. Avatrade

  ★★★★★
  Banco Santander
  0.22%
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 3. eToro

  ★★★★
  Banco Santander
  0.1 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 4. Libertex

  ★★★★★
  Banco Santander
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 $/£/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  1997
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  83% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 5. Admiral Markets

  ★★★★★
  Banco Santander
  1 pips
  Minimalny depozyt
  200 €/$
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2001
  Regulowane przez
  CNMV, FCA, CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 6. Plus500

  ★★★★★
  Banco Santander
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 7. Xtrade

  ★★★
  Banco Santander
  14 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2010
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

Kupno i sprzedaż akcji

Czy myślisz o rozpoczęciu handlu akcjami? Jeśli tak, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz stawiać swoje pieniądze na linii. To nie jest Hollywood, a Ty nie jesteś „Wilkiem z Wall Street”. To jest prawdziwe życie i można zarobić dużo pieniędzy, ale można również stracić dużo pieniędzy. Więc nie spiesz się, studiuj, badaj, porównuj i decyduj. Spokojnie. Nie spiesz się.

Istnieją dwa główne sposoby inwestowania w akcje: poprzez tradycyjnych brokerów lub poprzez handel akcjami z brokerami online. Jest kilka różnic (i to nie bez znaczenia), które istnieją między nimi.

Kupowanie akcji za pośrednictwem tradycyjnych brokerów

 • Koszt: tradycyjni brokerzy są zazwyczaj powiązani z dużymi podmiotami: czy to bankami czy firmami związanymi z giełdą, więc są zazwyczaj drożsi niż brokerzy internetowi. Zazwyczaj stosują oni prowizję zarówno od sprzedaży, jak i od zakupu, co może oznaczać, że choć wartość akcji wzrosła, wzrost ten jest mniejszy niż wpłata, a zatem nie zarabia się żadnych pieniędzy.
 • Brak handlu CFD: U tradycyjnych brokerów, masz tylko możliwość handlu na byczych rynkach akcji. Innymi słowy, nie można handlować na spadkach na rynku, tak jak to jest możliwe w przypadku CFD (Contracts for Difference). Zyski będą generowane tylko wtedy, gdy pakiety akcji pójdą w górę.


Handel akcjami za pośrednictwem brokerów internetowych


Ważna uwaga, zanim zaczniemy: tradycyjni brokerzy również pracują przez Internet, ale brokerzy online działają tylko w sieci.

 • Koszt: ostrzegaliśmy Cię już wcześniej. Brokerzy internetowi mają mniejsze prowizje, dlatego ich koszt jest niższy.
 • Handel z CFD: pozwalają na handel z CFD na akcje, ergo, istnieją opcje do gry nawet gdy rynek spada. Ponadto, można handlować z dźwignią, także na rynkach niedźwiedzich.
 • Większe ryzyko: wszystkie zalety wymienione w poprzednim punkcie stanowią również ryzyko. Dzięki dźwigni finansowej możesz zarobić dużo pieniędzy, ale też dużo stracić. Najlepszą radą jest zachowanie ostrożności i, jeśli jesteś początkującym traderem, zacznij od otwarcia konta demo.


Co to jest handel akcjami?

Handel akcjami to kupno i sprzedaż pakietów akcji lub udziałów w spółkach. Celem handlu akcjami jest osiągnięcie zysku poprzez sprzedaż instrumentów po cenie wyższej niż cena, po której zostały zakupione.

Spółki notowane na giełdzie są spółkami giełdowymi, a ich własność jest rozdzielona pomiędzy wszystkich tych, którzy posiadają pakiety akcji tej spółki. Całkowita suma akcji, w których rozłożona jest własność firmy, nazywana jest kapitałem rynkowym.

Chociaż nie jest to tak popularne jak handel na rynku Forex, rozwój brokerów CFD online spopularyzował ten sposób inwestowania na niewyobrażalne jeszcze kilkadziesiąt lat temu wysokości. Dziś jest wielu inwestorów indywidualnych, którzy decydują się na inwestowanie w akcje online.

Gdzie kupować akcje?


Jeśli chcesz kupić akcje i handlować z brokerami online, istnieje wiele opcji. Ale nie wszyscy brokerzy online są ważni: należy upewnić się, że są godni zaufania (zarejestrowani), bezpieczni i wiarygodni. Wszyscy brokerzy online, których polecamy na OkBrokerzy spełniają te podstawowe cechy.

Jak wybrać brokera online dla akcji?


Handel akcjami nie jest prosty, a czasami może nawet wydawać się mylący, zwłaszcza dla początkujących inwestorów. Potrzeba podejmowania decyzji w pośpiechu i ciągłe zmiany na rynkach akcji sprawiają, że ryzyka utraty pieniędzy proporcjonalnie wzrasta.

acciones

Jakby tego było mało, każda osoba, która chce zacząć inwestować w akcje musi podjąć kluczową decyzję: wybór odpowiedniego brokera giełdowego. W OkBrokerzy analizujemy dziesiątki brokerów online, którzy pozwalają na handel akcjami i w tym celu patrzymy na szereg kryteriów, które są szczegółowo oceniane przez nasz zespół ekspertów.

Wszystko po to, abyś mógł wybrać brokera, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Poniżej wyjaśnimy aspekty, które przeanalizowaliśmy, w wyborze listy najlepszych brokerów do obrotu giełdowego.

1. Wyłącznie brokerzy regulowani

Na OkBrokerzy znajdziesz tylko recenzje regulowanych brokerów online. Oznacza to, że za wszystkimi brokerami online stoi jeden lub więcej kompetentnych organów zapewniających, że ich działalność jest prowadzona zgodnie z wytycznymi prawnymi.

Dlatego zalecamy, aby używać tylko regulowanych brokerów do handlu akcjami, ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli to tylko możliwe, wybierz brokera akcji online, który jest regulowany przez oficjalny organ, taki jak Financial Conduct Authority. Zapewni Ci to dodatkowe bezpieczeństwo.

2. Uważaj na spready i opłaty transakcyjne

Brokerzy oferują szereg usług, za które pobierają prowizje lub opłaty. To podstawa ich działalności i coś, na co można liczyć. Chociaż na pierwszy rzut oka szukanie brokera giełdowego z najniższymi spreadami może wydawać się najlepszą strategią, może to mieć niepożądane minusy.

Spready nie są jedynymi prowizjami, z którymi będziesz miał do czynienia, ponieważ broker może pobierać inne prowizje, takie jak opłaty transakcyjne, opłaty kwartalne itp. Przed wyborem brokera giełdowego należy zwrócić uwagę na wszystkie prowizje detaliczne, a nie tylko na spready.

3. Platformy transakcyjne

Nie wszystkie platformy obrotu akcjami działają w ten sam sposób i, na przykład, niektóre są bardziej dostosowane do potrzeb handlowców o różnych poziomach doświadczenia. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że broker giełdowy, którego wybierzesz, oferuje platformy, z którymi jesteś najbardziej zaznajomiony.

W OkBrokerzy zalecamy platformy, które oferują opcje, takie jak oprogramowanie do planowania transakcji zgodnie z rozwojem sytuacji na rynku.

4. Rodzaje brokerów online

Istnieje kilka rodzajów brokerów i wszyscy z nich mogą oferować usługi wysokiej jakości, prawda jest taka, że podczas handlu akcjami jesteśmy zainteresowani tymi, którzy mogą wykonywać nasze zlecenia w jak najkrótszym czasie. Ułatwi to dostosowanie się do nagłych zmian, jakie można zaobserwować na rynku.

Brokerzy online o nazwie Market Maker są zazwyczaj najszybsi w wykonywaniu transakcji, dlatego zalecamy ich przy zakupie akcji online.

5. Obsługa klienta

Choć może wydawać się oczywiste, kwestia ta nie jest w rzeczywistości trywialna. Jakość brokera zależy od jakości obsługi klienta. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju oprogramowania, zawsze istnieje możliwość, że platforma obrotu akcjami będzie miała problemy techniczne.

Najlepsze platformy i brokerzy to tacy, którzy oferują świetną obsługę klienta, szybkie i skuteczne rozwiązanie wszelkich problemów, a wszystko to w jak najkrótszym czasie.


Co to jest CFD na akcje?

CFD, skrót od Contracts for Difference, to umowy między brokerami a inwestorami, w których ci ostatni otwierają pozycję na przyszłe wyniki określonego aktywa finansowego. Jeśli cena danego składnika aktywów zmienia się zgodnie z przewidywaniami odzwierciedlonymi w kontrakcie na różnicę, inwestor wygeneruje zysk i vice versa.

Dlatego też kupowanie akcji w tradycyjny sposób i handel akcjami online to dwie bardzo różne rzeczy. Podczas handlu CFD na akcje, trader nie staje się właścicielem żadnego pakietu akcji, ale dokonuje przewidywania co do zmiany ceny akcji. Z drugiej strony, podczas handlu akcjami za pomocą CFD możliwe jest wykorzystanie dźwigni finansowej w celu zwielokrotnienia wartości początkowej inwestycji. Wiąże się to również z ryzykiem utraty pieniędzy z tej początkowej kwoty.

Oczywiście, zarówno handel akcjami online, jak i kupowanie akcji w bardziej tradycyjny sposób mają swoje plusy i minusy. Dlatego też należy wybrać taki tryb inwestowania, który najlepiej pasuje do naszej strategii. Aby pomóc Ci w tym wyborze, w OKBrokerzy wyszczególniliśmy zalety i wady każdego z nich.

Czym jest broker CFD na akcje?

Broker CFD to taki, który działa jako druga strona Twojego kontraktu na różnice kursowe. Dzięki tym kontraktom można handlować online szeroką gamą akcji, jak również innych instrumentów finansowych, tak różnych jak:


Jak handlować akcjami za pomocą kontraktów CFD

Załóżmy, że według Twoich przewidywań akcje Coca-Coli mają spaść i dlatego decydujesz się użyć CFD do otwarcia krótkiej pozycji, dzięki której spadek wartości akcji tej firmy wygeneruje zyski na Twoim koncie handlu akcjami.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć konto handlowe z brokerem CFD, a następnie dokonać wpłaty, aby rozpocząć handel. Należy pamiętać, że istnieje proces weryfikacji tożsamości, który brokerzy online będą musieli przeprowadzić, zanim środki staną się dostępne na Twoim saldzie.

Marginesy dźwigni dla każdego kontraktu CFD mogą się znacznie różnić w zależności od instrumentów finansowych, którymi chcesz handlować, brokera giełdowego, którego wybierzesz, a nawet pakietu akcji, na które podpiszesz kontrakt na różnicę.

Na przykład, jeśli depozyt zabezpieczający wynosi 10:1 za każde zdeponowane euro będziesz mógł handlować 10 euro w pakietach akcji. Ta dźwignia finansowa jest niezwykle atrakcyjna dla wielu traderów i dlatego kontrakty na różnice kursowe stały się tak popularne.

Chociaż dźwignia finansowa ma oczywiste zalety, w OKBrokerzy lubimy podkreślać fakt, że wiąże się ona również z podejmowaniem ryzyka. Jeśli cena akcji, którymi handlujemy będzie się zmieniać wbrew naszym przewidywaniom, łatwo będzie stracić całość zainwestowanych pieniędzy. Aby uniknąć generowania większych strat niż zdeponowaliśmy, wybierajmy brokerów giełdowych, którzy oferują ochronę przed ujemnym saldem.

Aby obliczyć koszt transakcji, należy wziąć pod uwagę spread i wszelkie inne prowizje stosowane przez wybranego brokera, chociaż generalnie brokerzy CFD nie nadużywają prowizji ani kosztów transakcyjnych.

Jak wybrać firmę do inwestowania w akcje?


Podczas handlu akcjami, analiza techniczna i fundamentalna są użytecznymi narzędziami lub prawie niezbędnymi, ponieważ pomogą nam przewidzieć w pewnym stopniu, czy akcje spółki będą rosnąć czy spadać.

Innym podstawowym aspektem przy wyborze spółki do inwestowania w akcje jest obliczenie jej Market Cap lub kapitalizacji rynkowej. To powie nam, jaka jest wartość wszystkich akcji każdej spółki giełdowej.

Wreszcie, inwestorzy giełdowi wykorzystują również szereg wskaźników finansowych do wyboru spółek. Musisz pamiętać, że choć narzędzia te są przydatne, nie są nieomylne. Wiedza jak korzystać z tych narzędzi pomoże nam zarządzać ryzykiem, który jest nieodłączą częścią handlu akcji.

Zalety kontraktów CFD na akcje

 • Handel kontraktami CFD na akcje pozwala na dokonanie niewielkich inwestycji początkowych.
 • W przypadku zastosowania dźwigni finansowej możemy zwielokrotnić nasz zysk.
 • Możliwy jest handel na różnych rynkach z tej samej platformy niemal natychmiast.
 • Dostęp do narzędzi do tworzenia wykresów i innego oprogramowania


Wady kontraktów CFD na akcje

 • Handel produktami wykorzystującymi dźwignię finansową wiąże się z ryzykiem
 • Powinieneś handlować tylko z wiarygodnymi brokerami
 • Prowizje od kupna i sprzedaży są pobierane
 • Możliwości zysku zależą od wysokiej zmienności rynku
 • Musisz handlować ostrożnie, aby nie stracić swojej inwestycji.
 • CFD są złożonymi instrumentami, jak można zobaczyć w naszym Ostrzeżeniu o ryzyku.

Różnice między handlem a inwestowaniem

Tradycyjne inwestowanie w akcje polega na nabywaniu pakietów akcji. Oznacza to, że stajesz się właścicielem aktywów finansowych. Handlując akcjami, nie jesteś ich właścicielem. Generalnie, aby wygenerować zysk poprzez zakup akcji, potrzebna jest znaczna inwestycja początkowa, a strategia inwestycyjna jest długoterminowa.

Kiedy handlujemy akcjami, możemy skorzystać na zmienności zajmując zarówno niedźwiedzie jak i bycze pozycje. Kapitał początkowy nie musi być duży, a strategia krótkoterminowa może się sprawdzić.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.