Przewodnik inwestowania w akcje AstraZeneca

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje AstraZeneca, w tym przewodniku znajdziesz informacje na temat tej znanej firmy farmaceutycznej, jak również listę brokerów akcji AstraZeneca regulowanych przez oficjalne organy międzynarodowe.

AstraZeneca Brokerzy giełdowi

Broker
Ocena
Spread AstraZeneca
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  AstraZeneca
  0.08%
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. eToro

  ★★★★
  AstraZeneca
  Variable
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 3. Plus500

  ★★★★★
  AstraZeneca
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 4. XM

  ★★★★★
  AstraZeneca
  2.12
  Minimalny depozyt
  5 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2009
  Regulowane przez
  CySEC, IFSC, ASIC, MiFID
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

Poznanie firmy AstraZeneca

Kiedy myślisz o spółkach z sektora, który obecnie jest na fali wznoszącej, są szanse, że nawet najmniej wytrawny trader pomyśli o spółkach farmaceutycznych. Pfizer, Moderna i AstraZeneca to trzy nazwy, które przeszły od bycia nieznanymi dla przeciętnego człowieka do pojawiania się w każdej rozmowie, czy to zdrowotnej czy ekonomicznej, ponieważ złe czasy przynoszą też dobre szanse, a inwestowanie w akcje AstraZeneca może być jedną z nich.

O pozostałych dwóch gigantach farmaceutycznych pisaliśmy już na łamach OkBrokerzy. Tym razem przyszła kolej na firmę AstraZeneca, która powstała w 1999 roku z połączenia brytyjskiej firmy Zeneca i szwedzkiej Astra. Obecnie działa w ponad 100 krajach, choć główna działalność strategiczna prowadzona jest w trzech ośrodkach: Cambridge (Wielka Brytania), Gaithersburg (USA) i Göteborg (Szwecja).

Działają w różnych obszarach: chorób układu krążenia i metabolicznych (które stanowią 35,3% obrotów – największy -), chorób układu oddechowego (20,7%), onkologicznych, zakaźnych i neurologicznych.

W Hiszpanii, AstraZeneca posiada zespół liczący ponad 700 osób. Jej siedziba znajduje się w Madrycie. Ponadto, posiadają Centrum Medycyny Oddechowej w Barcelonie (otwarte w 2015 roku). Pracuje tam 75 specjalistów R&D specjalizujących się w rozwoju badań klinicznych leków wziewnych.

To jest globalny i bardzo pobieżny obraz tego, czym jest ta firma. Ale, gdyby nie niesławny Covid-19, prawdopodobnie wielu z was nigdy nie usłyszałoby tej nazwy. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w akcje AstraZeneca, to prawdopodobnie dlatego, że jest to jedna z firm farmaceutycznych, której szczepionka (miejmy nadzieję) pomoże zakończyć koszmar koronawirusa.

Dane giełdowe AstraZeneca

W momencie pisania tego tekstu, akcje AstraZeneca (która handluje na giełdach w Londynie i Nowym Jorku) są na poziomie 7.475 dolarów, według en.investing.com. Wartość ta jest wyższa niż w marcu 2020 roku (kiedy to z powodu kryzysu zaczęto stosować ograniczenia na całym świecie), ale wyraźnie niższa niż ceny, które osiągały w niektórych miesiącach 2020 roku.

Konkretnie, w marcu akcje tej spółki były notowane po 7.216 USD, a w lipcu osiągnęły 10.120 USD. Tak więc, mimo ogólnego dobrego tempa, aktywa firmy nie otrzymują teraz takiego impulsu, jakiego można by oczekiwać, biorąc pod uwagę na przykład fakt, że Wielka Brytania zaczęła już dostarczać szczepionkę Oxford/AstraZeneca.

Producent leków ma obecnie 1 312 668 724 akcji w obrocie i kapitalizację rynkową w wysokości 98,12 mld USD. Jest to kwota wyższa niż w przypadku Moderny (43,98 mld USD) i znacznie niższa niż w przypadku Pfizera (208 mld USD).

W akcjonariacie AstraZeneca – podobnie jak w przypadku Pfizera czy Moderny – pojawia się fundusz inwestycyjny BlackRock Inc, a także m.in. Investor czy The Capital Group Company. Duża część jej udziałów jest pochodzenia płynnego i dlatego składa się z niezależnych inwestorów.

Czy teraz jest dobry moment na kupno akcji AstraZeneca?

Wielkie pytanie. Trudna odpowiedź. Widać już, że pomimo tego, że szczepionki tej firmy zaczynają być stosowane, akcje tej firmy nie odnotowują na razie silnego wzrostu. Prawdą jest również, że pozostały one bardzo stabilne, i to nie tylko w tej chwili, ale jest to powszechny trend w tej firmie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i nie będzie żadnych negatywnych niespodzianek związanych ze szczepionką, aktywa firmy mogą wzrosnąć, albo znacząco, albo z trwałym wzrostem, jak to miało miejsce w ostatnim czasie. Jednak mały błąd, nieoczekiwany efekt uboczny, może okazać się prawdziwą katastrofą.

Odpowiedź byłaby więc taka (podobnie jak w przypadku Pfizera czy Moderny), że tak, to dobry moment na inwestycję w akcje AstraZeneca. Ale to jest stwierdzenie z milionem cudzysłowów. Pamiętaj, że zanim zainwestujesz, musisz szczegółowo przeanalizować aktywa finansowe, którymi chcesz handlować i być świadomym ryzyka utraty kapitału nieodłącznie związanego z handlem.

Jak inwestować w akcje AstraZeneca?

Inwestując w spółki można znaleźć brokerów, którzy pozwalają na zakup akcji AstraZeneca i innych, którzy pozwalają na handel CFD lub kontraktami na różnice kursowe na akcjach AstraZeneca. Każda z tych opcji ma zarówno zalety, jak i wady.

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w AstraZeneca poprzez kontrakty na różnice kursowe (CFD), masz możliwość czerpania zysków zarówno ze wzrostu, jak i spadku wartości akcji. Grasz na różnicy pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży. Musimy jednak ostrzec naszych czytelników o ryzyku utraty kapitału, jakie niosą ze sobą kontrakty CFD, zwłaszcza jeśli korzystasz z dźwigni finansowej.

Organy regulacyjne, takie jak CNMV, wymagają od brokerów CFD na akcje, aby ostrzegali swoich klientów o tym ryzyku. W rzeczywistości, nikt nie powinien inwestować w CFD na akcje AstraZeneca bez posiadania niezbędnej wiedzy. Ważne jest również, aby trzymać się jednej zasady: nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić.

Jeśli zdecydujesz się na zakup akcji AstraZeneca, najlepiej jest to zrobić za pośrednictwem wykwalifikowanego i regulowanego brokera online. W naszym zestawieniu znajdziesz tylko brokerów licencjonowanych przez instytucje finansowe. Sprawdź cechy każdego z nich i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli zdecydujesz się na sektor farmaceutyczny, będziesz musiał nie tylko wybrać brokera giełdowego, ale także dokładnie przeanalizować, czy wolisz Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, które są trzema głównymi uczestnikami wyścigu o szczepionkę przeciwko koronawirusowi.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x