Jak kupić akcje Banco Santander

Inwestowanie w akcje Banco Santander jest łatwe i bezpieczne, jeśli wiesz jak robić to poprawnie. W tym przewodniku wyjaśnimy wszystko w szczegółach, a także zawrzemy listę najlepszych brokerów online do handlu akcjami Banco Santander.

Maklerzy Banco Santander

Broker
Ocena
Spread Banco Santander
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  Banco Santander
  0.12%
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. Avatrade

  ★★★★★
  Banco Santander
  0.22%
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 3. eToro

  ★★★★
  Banco Santander
  0.1 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 4. Libertex

  ★★★★★
  Banco Santander
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 $/£/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  1997
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  83% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 5. Admiral Markets

  ★★★★★
  Banco Santander
  1 pips
  Minimalny depozyt
  200 €/$
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2001
  Regulowane przez
  CNMV, FCA, CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 6. Plus500

  ★★★★★
  Banco Santander
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 7. Xtrade

  ★★★
  Banco Santander
  14 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2010
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

O Banco Santander

banco santander

Grupa Santander, znana również jako Banco Santander, jest głównym liderem w hiszpańskim sektorze bankowym. Jej działalność prowadzona jest głównie w trzech dużych grupach:

 • Bankowość detaliczna: z bankowością detaliczną i świadczeniem specjalistycznych usług finansowych, takich jak kredyty.
 • Bankowość inwestycyjna, finansowa i rynkowa: z finansowaniem klasycznym i specjalistycznym. Obejmuje to inżynierię finansową, interwencje na giełdzie i na rynku papierów wartościowych.
 • Zarządzanie aktywami i bankowość prywatna: prowadzi również działalność w sektorze ubezpieczeń za pośrednictwem spółki zależnej Santander Seguros i Banesto Seguros.

Zalety akcji Santander

Nie można zostać liderem w sektorze bankowym w Hiszpanii, jeśli nie ma się dobrze wykonanej pracy i zaufania. To są główne atuty Grupy Santander:

 • Obrót: nie ma nic lepszego, aby dostać zaufanie swoich inwestorów niż pozytywne wyniki finansowe. Od 2015 roku Banco Santander znacząco zwiększył swoje obroty. Według listy Forbes Global 2000 zajmuje 31 miejsce w rankingu największych międzynarodowych firm.
 • Reputacja: jest to grupa, która jest znana na całym świecie i ogólnie pozytywnie postrzegana (nie jest to trywialny aspekt w sektorze bankowym).
 • Założenie: Santander jest obecny w wielu częściach świata. W Europie, oprócz Hiszpanii (oczywiście), ma ugruntowaną pozycję na rynkach Portugalii, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii. Jest również jedną z instytucji bankowych najsilniej obecnych na kontynencie południowoamerykańskim (ze szczególnym wzrostem – w ostatnim czasie – w Brazylii), a także znacząco rozwija się w Stanach Zjednoczonych.
 • Wspaniali sprzymierzeńcy: aby odnieść sukces, często trzeba dobrze dobrać sprzymierzeńców. Santander ma szczególną zdolność do łączenia sił z innymi dużymi grupami w sektorze. W wyniku tych aliansów powstały takie firmy jak Abu Dhabi Commercial Bank, Polski Bank Zachodni WBK i Hutch Essar.

Niedoskonałości akcji Santander

Naszym celem jest informowanie oraz wyłożenie wszystkich kart na stół, aby przyszli inwestorzy mogli zdecydować, co im najbardziej odpowiada. Po wymienieniu niektórych mocnych stron Banco Santander, nadszedł czas, aby ujawnić jego słabości, które również posiada.

 • Zależność od strefy euro: przedsiębiorstwo utrzymuje swoją siedzibę w Hiszpanii i uzyskuje większość swoich dochodów z Unii Europejskiej. Dlatego też jego przyszłość jest często uzależniona od decyzji podejmowanych w strefie euro i przez Europejski Bank Centralny.
 • Rynki wschodzące: w poprzedniej sekcji (zalety) wspomniano, że jest to wiodący bank w Hiszpanii, silnie obecny w innych krajach europejskich i coraz silniej obecny w Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych. Wciąż jednak ma wiele do zrobienia na rynkach wschodzących, głównie w Azji, gdzie jego obecność jest wciąż szczątkowa w porównaniu z największymi konkurentami. Na przykład w Indiach najlepszą pozycję mają Standard Chartered Bank, Barclays Bank i RBS.

Prognozy kursu akcji Santandera

Umiejętność przewidywania tego, co się wydarzy. Umiejętność niezbędna dla dobrego inwestora. Nie chodzi tu jednak o bycie wróżbitą (co też nie byłoby złe), ale o umiejętność analizowania właściwych wskaźników i śledzenia wydarzeń, które bezpośrednio wpływają na rynek. Są to niektóre z elementów, na które należy zwracać uwagę, aby móc przewidzieć, co się wydarzy:

 1. Analiza trendów i inne wskaźniki techniczne.
 2. Stabilność sektora bankowego w Hiszpanii.
 3. Popyt na finansowanie i jego ewolucja.
 4. Decyzje podejmowane przez EBC (Europejski Bank Centralny).
 5. Stan gospodarki hiszpańskiej i europejskiej.

Jak kupić akcje Banco Santander

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował jest broker. Praktycznie wszystkie z nich pozwalają na zakup akcji Santander Group, więc należy zwrócić uwagę, aby przejść trochę dalej i wybrać taki, który daje wiarygodność: są takie, które pobierają prowizje abuzywne lub mają szkodliwe warunki.

Po dokonaniu wyboru, kupno akcji Santander jest niezwykle proste: wystarczy złożyć zlecenie zakupu u brokera. Jako strategia, aby upewnić się, że dokonasz zakupu po dobrej cenie, możesz wystawić zlecenie rynkowe lub wybrać maksymalną kwotę, jaką jesteś skłonny zapłacić, a zakup nie zostanie dokonany, dopóki cena nie spadnie do tego punktu.


Inwestuj w kontrakty CFD Banco Santander

Być może wolisz inwestować w Santander, ale przy użyciu instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty CFD. Ich główną cechą (która z kolei stanowi podstawową różnicę w stosunku do konwencjonalnego zakupu akcji) jest to, że nigdy nie otrzymujesz akcji w swoim posiadaniu w formie fizycznej oraz, przede wszystkim, że są one produktem z dźwignią finansową, to znaczy, że możesz działać z większą ilością pieniędzy niż faktycznie zainwestowałeś. Powiększa to zyski, ale również ewentualne straty.

Kluczem do wszystkiego jest odpowiednie dobranie firmy i czasu inwestycji (ten rodzaj przewidywania, o którym była mowa wcześniej). Ale my nie jesteśmy wróżbitami, ani nie istnieją kryształowe kule, więc musimy używać znacznie bardziej ziemskich systemów. Istnieją dwa systemy, z których zazwyczaj korzystają traderzy: analiza fundamentalna i techniczna.

Myślenie długoterminowe: analiza fundamentalna

Jeśli myślisz w perspektywie długoterminowej, analiza fundamentalna jest całkowicie uzasadniona. Służy do badania wyników firmy, aby spróbować przewidzieć jej szanse i zagrożenia. Przykładowo, Santander może inwestować w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia czy Argentyna, lub oszczędzać koszty dzięki zastąpieniu tradycyjnej bankowości bankowością internetową.

Wśród zagrożeń wymienia się: niestabilność polityczną i gospodarczą w gospodarkach wschodzących, postępy głównych konkurentów oraz stopy procentowe ustalane przez Europejski Bank Centralny.

Myślenie krótkoterminowe: analiza techniczna Banco Santander

Inwestorzy, którzy korzystają z analizy technicznej, opierają się na wykresie, który pokazuje zmiany w cenie akcji, aby zobaczyć, czy trend jest wzrostowy czy spadkowy.

Jeśli chcesz zacząć handlować CFD Banco Santander, zarejestruj się u jednego z brokerów zawartych w naszej liście najlepszych brokerów online do handlu akcjami Santander, którą możesz znaleźć na górze tej strony. Wszystkie one zostały dokładnie sprawdzone przez nasz zespół ekspertów, dzięki czemu możesz być pewien, że inwestujesz swój kapitał u wiarygodnych brokerów online.

*Pamiętaj, że wyniki osiągnięte w przeszłości nie są gwarancją przyszłych wyników, a Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.