Jak inwestować w akcje Google

Jeśli chcesz inwestować w akcje Google, ten przewodnik pokaże Ci najlepszy sposób, aby to zrobić. Ponadto, nasz zespół ekspertów opracował listę najlepszych brokerów online do inwestowania w akcje Google, jednej z największych firm na świecie.

Brokerzy Google

Broker Google
Ocena
Spread Google
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. Avatrade

  ★★★★★
  Google
  0.13%
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 2. XTB

  ★★★★★
  Google
  0.10%
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 3. XM

  ★★★★★
  Google
  1.9
  Minimalny depozyt
  5 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2009
  Regulowane przez
  CySEC, IFSC, ASIC, MiFID
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 4. Plus500

  ★★★★★
  Google
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.
 5. Libertex

  ★★★★★
  Google
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 $/£/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  1997
  Regulowane przez
  CySEC
  Dźwignia
  do 1:30
  83% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 6. Admiral Markets

  ★★★★★
  Google
  10 pips
  Minimalny depozyt
  200 €/$
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2001
  Regulowane przez
  CNMV, FCA, CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.

Przewodnik po inwestowaniu w akcje Google

119,7 mld euro obrotów w 2018 roku, przy 26,9 mld euro zysku netto. Około 70.000 pracowników i średnio 3,5 miliona wyszukiwań na minutę. Witamy w świecie Google. Tylko liczby. Dane. Liczby, które służą do pokazania biznesowego rozmachu tego technologicznego giganta. Statystyki, które jak to zwykle bywa, skłaniają wielu do zastanowienia się nad inwestycją w niego.

google

Zamierzamy wyjaśnić, jak to zrobić, ale najpierw pozwól nam opowiedzieć trochę o tej firmie, która narodziła się w kalifornijskim garażu w 1998 roku, a obecnie ma siedzibę w Mountain View (również w Kalifornii).
Larry Page i Sergey Brin to dwaj, którzy wyprzedzili swoje czasy i wyobrazili sobie coś w swoich głowach, prawdopodobnie nawet nie marząc, że stanie się to tym, czym jest dzisiaj. Czek na 100 000 dolarów wypisany przez Andy’ego Bechtolsheima – trzeciego wspólnika firmy – w imieniu nieistniejącej jeszcze firmy o nazwie Google, zmienił życie jej założycieli i całej ludzkości.

Ciągły wzrost został utrzymany dzięki niezliczonym kreacjom – wielu udanym, które wszyscy znamy, ale także wielkim porażkom – a także dzięki łasce sporej liczby przejęć. Pięć najcenniejszych z nich to: Motorola Mobility, za 12,5 miliarda dolarów w 2012 roku; Nest Labs, za 3,2 miliarda dolarów w 2014 roku; DoubleClick kosztował 3,1 miliarda dolarów w 2007 roku; za 1,7 miliarda dolarów w 2006 roku przejęli YouTube, a za 1,15 dolara przejęli Waze w 2013 roku.

Ewolucja: od Google do Alphabet

W 2015 roku Google został zrestrukturyzowany i włączony do dużej firmy macierzystej o nazwie Alphabet. Zarówno wyszukiwarka, jak i inne firmy związane z Internetem, takie jak YouTube, Android i Chrome, pozostały w ramach Google, ale wszystkie pod dużym parasolem Alphabet.

Dlaczego warto kupić akcje Google?

Teraz zajmijmy się akcjami Google, spółki (na początek) o kapitalizacji rynkowej ponad 850 miliardów dolarów. Akcje tej spółki weszły na giełdę w 2004 roku i poza minimalnymi spadkami linia notuje ciągły wzrost.

Wystarczy krótki przegląd historyczny, aby to zweryfikować i jeszcze bardziej pogłębić przekonanie, że kupno akcji Google to dobry pomysł: 541,52 USD na koniec 2014 r.; 778,01 USD na zamknięciu 2015 r.; 792,45 USD w gorączce 2016 r.; 1053,40 USD na pożegnanie 2017 r.: 1046,68 USD na koniec 2018 r. i 1168,78 USD w chwili pisania tego tekstu.

Prawie ciągły wzrost sprawia, że kupowanie akcji Google jest doskonałą opcją dla tych, którzy mają długoterminową strategię. Ale także dla tych, którzy wolą krótkoterminowe, ponieważ ewolucja tych akcji – nawet jeśli pokazują oczywisty trend wzrostowy w szerokich ramach czasowych – jest pełna byczych i niedźwiedzich mikro-ruchów.

Oprócz tych powodów (i mikro-ruchów dla innych typów inwestorów), wyjaśniamy co obejmują akcje Google:

 • Różnorodność produktów: powiedzieliśmy już w poprzednich akapitach, że jedną z nóg, która podtrzymuje sukces Google jest stopniowe przejmowanie innych firm, co sprawiło, że stała się ona firmą referencyjną w sektorze cyfrowym.
 • Płynność: dzienny ruch akcji Google jest ogromny. Wysoka płynność jest więc kolejnym powodem, dla którego warto kupić akcje Google.
 • Inwestorzy: Spółka rośnie (pod względem wartości i wielkości), a to przyciąga coraz więcej inwestorów. I znowu rośnie. I przyciąga więcej inwestorów.
 • Wszechstronność: ma to związek z przejęciami, które pozwalają firmie otworzyć drzwi do różnych sektorów.
 • Badania i innowacje: zawsze w czołówce.
 • Informacja: bardzo ważna, szczególnie dla osób mniej doświadczonych, jest duża ilość informacji o firmie w całkowicie przystępny sposób.

Kiedy jest dobry czas na inwestowanie w akcje Google?

Czy uważasz, że trudno jest kupić akcje Google? Nie, nie jest. Najtrudniejszą częścią jest wiedza, kiedy kupić. Znalezienie właściwego momentu, tego, w którym perspektywy na zyski są obiecujące, to jest to, co jest naprawdę skomplikowane. To odróżnia dobrego od złego inwestora. A żeby wiedzieć, jaki jest właściwy moment, najlepiej (jeśli nie jest się ekspertem) otoczyć się profesjonalistami, szukać wsparcia i pomocy u tych, którzy się na tym znają i pozwolić im sobie doradzić.

Inną wspaniałą radą, jakiej możemy Ci udzielić, jest poświęcenie dużej ilości czasu na analizę firmy. Dla tego procesu pogłębiania istnieją dwie główne opcje: analiza techniczna i fundamentalna.

W bardzo schematyczny sposób można powiedzieć, że analiza techniczna próbuje przewidzieć przyszłe oscylacje w cenie akcji, na podstawie przeszłych wartości, wskaźników statystycznych i wykresów. Analiza fundamentalna wykorzystuje, w celu przewidywania ceny instrumentu finansowego, badanie i interpretację wiadomości finansowych, zarówno gospodarczych, politycznych, jak i biznesowych.

Jak inwestować w akcje Google?


Masz dwie opcje, które mają związek z rodzajem strategii, którą chcesz wdrożyć, a także z tym, jak bardzo jesteś doświadczony lub niedoświadczony. Omówmy je.

 • Bezpośredni zakup akcji: jest to najdroższa opcja i najczęściej stosowana przez inwestorów długoterminowych. W tym przypadku spekuluje się, oczywiście, że wraz ze wzrostem wartości akcji, to właśnie wtedy otrzymamy świadczenia.
 • Handel CFD: drugą opcją, przeznaczoną dla tych, którzy chcą handlować w krótkim terminie, jest praca z CFD (kontrakty na różnicę). W tym celu najlepiej jest handlować z jednym z brokerów online, których polecamy w OkBrokerzy. System ten jest tańszy, wygodniejszy i w dodatku pozwala zarabiać również przy spadku cen, a nie tylko przy ich wzroście.

Każda z tych dwóch opcji ma swoje wady i zalety. Podczas gdy tradycyjny obrót akcjami wymaga wysokiego kapitału początkowego, handel akcjami Google online jest dostępny dla inwestorów na każdym poziomie zaawansowania. Jednak kontrakty CFD są złożonymi instrumentami, które niosą ze sobą ryzyko (jeszcze większe, jeśli korzystamy z dźwigni) i na przykład nie zaleca się ich stosowania przez niedoświadczonych inwestorów.

W każdym razie, zalecamy tych, którzy zdecydują się handlować akcje Google, aby to zrobili tylko z brokerami regulowanymi przez międzynarodowe organy, takie jak CNMV, CySEC, FAC i podobne.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.