Jak inwestować w akcje Inditex

Inditex to hiszpańska grupa biznesowa, do której należą tak znane marki jak Zara i Massimo Dutti. Przedstawiamy przewodnik handlu akcjami Inditex, który zawiera listę najlepszych brokerów online do handlu akcjami Inditex za pomocą CFD.

Maklerzy inwestują w Inditex

Broker Inditex
Ocena
Spread Inditex
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. eToro

  ★★★★
  Ibex 35
  7
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 2. Admiral Markets

  ★★★★★
  Ibex 35
  3.5 pips
  Minimalny depozyt
  200 €/$
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2001
  Regulowane przez
  CNMV, FCA, CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 3. XM

  ★★★★★
  Ibex 35
  7 pips
  Minimalny depozyt
  5 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2009
  Regulowane przez
  CySEC, IFSC, ASIC, MiFID
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 4. Plus500

  ★★★★★
  Ibex 35
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.

Przewodnik po zakupie akcji Inditex

W 2018 r. sprzedaż Grupy Inditex (wchodzącej w skład IBEX 35) wyniosła łącznie 26 145 mln euro. Oznaczało to zysk netto w wysokości 3,444 mln euro. Pod parasolem imperium stworzonego przez Amancio Ortegę znajdują się jedne z najważniejszych firm tekstylnych: Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Stradivarius, Bershka… Przy takich liczbach i nazwach nie dziwi fakt, że akcje Inditexu są jednymi z najwyżej cenionych przez inwestorów na całym świecie (nie tylko w Hiszpanii).

Są one obecne w setkach funduszy inwestycyjnych i są notowane na czterech hiszpańskich giełdach: w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani kupnem akcji Inditexu, będą Państwo musieli zrobić to poprzez system połączeń międzysystemowych hiszpańskiej giełdy (SIBE).

Zara czy Pull & Bear mogą być Twoimi ulubionymi sklepami odzieżowymi, ale to nie jest wystarczający powód, by kupować akcje tej grupy. Kupno akcji Grupy Inditex to coś więcej niż tylko kaprys, więc zanim to zrobisz, radzimy przeczytać dalej, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. I, przy okazji, jeśli myślisz o zakupie akcji Zara, można zapomnieć o nich, ponieważ nie istnieją, marka niestety nie jest notowana.


Jak kupić akcje Inditexu?

Aby kupić akcje Inditexu wystarczy otworzyć konto u brokera, który pozwala na handel z tą grupą. Ale zanim to zrobisz, musisz mieć jasność co do jednej rzeczy: czy chcesz kupić akcje czy spekulować na ich wartości poprzez CFD (Contracts for Difference)?

Istnieją brokerzy, którzy pozwalają na pierwszy typ operacji i innych odpowiednich dla drugiego. Musisz mieć jasność co do tego, co chcesz zrobić, zanim zaczniesz zarządzać otwarciem swojego konta.


Zalety i wady zakupu akcji Inditexu

Zalety

 • Staniesz się udziałowcem, a więc właścicielem niewielkiej części dużej firmy.
 • Jeśli są zyski (a historia mówi, że są) i dywidendy są wypłacane, otrzymasz swój proporcjonalny udział.
 • Uzyskasz prawo do udziału w zgromadzeniach akcjonariuszy, do protagonizmu w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Wady

 • Aby osiągnąć znaczące zyski, trzeba oczywiście dokonać bardzo potężnej inwestycji. To znaczy, że potrzebny jest duży kapitał.
 • W przeciwieństwie do kontraktów CFD (które zobaczymy później) osiągniesz zyski, jeśli cena akcji wzrośnie. Nie spekulujesz na temat ich ruchów (ani byczych, ani niedźwiedzich).

Zalety i wady zakupu CFD na akcje Inditexu

Zalety

 • Jeśli kupisz, otrzymasz dywidendę. Ale nie zapomniaj, że broker giełdowy online pobierze odpowiednie prowizje za to.  
 • Nie jesteś zależny od akcji rosnącej w wartości, handlujesz na jej oscylacji (w górę lub w dół).
 • Kontrakty CFD wykorzystują dźwignię finansową. Nie potrzebujesz dużego kapitału, aby osiągnąć duży zysk. Nie musisz też tracić swojego kapitału.

Wady

 • Nie jesteś właścicielem żadnej części firmy, więc nie możesz chodzić na zebrania akcjonariuszy.
 • Dźwignia wspomniana powyżej w zaletach jest również wadą. Działaj z głową.

Jak handlować kontraktami CFD Inditex?

Będziesz musiał to zrobić za pośrednictwem brokera online. Wybierz ten, który chcesz, przeanalizuj jego warunki, zastanów się, czego szukasz i wybierz ten, który daje Ci największą pewność, że osiągniesz swoje cele. Wszystkie te, które polecamy na OkBrokerzy są godne zaufania, ponieważ są regulowane przez prestiżowe organizacje międzynarodowe. Pozwól nam sobie doradzić i nie ryzykuj więcej niż powinieneś.


OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.