Przewodnik inwestowania w akcje Moderny

Przedstawiamy Wam listę brokerów online, u których znajdziecie akcje Moderny, jednej z najbardziej znanych obecnie firm farmaceutycznych, ze względu na swoje przełomowe odkrycia i badania nad szczepionką Covid-19. Wszystkie te Moderna brokerzy akcji są regulowane przez jeden z głównych finansowych organów regulacyjnych.

Brokerzy giełdowi Moderna

Brokers
Ocena
Spread Acciones Moderna
Min. kwota depozytu
Konto demo
 1. XTB

  ★★★★★
  Moderna
  0.08%
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2002
  Regulowane przez
  CNMV, FCA
  Dźwignia
  do 1:30
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. eToro

  ★★★★
  Moderna
  Variable
  Minimalny depozyt
  200 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2007
  Regulowane przez
  CySEC, FCA, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 3. Avatrade

  ★★★★★
  Moderna
  0.13%
  Minimalny depozyt
  100 $
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2006
  Regulowane przez
  CBI, BVI FSC, FSP, FSA, FFAJ
  Dźwignia
  do 1:30
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 4. Plus500

  ★★★★★
  Moderna
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  Cuenta Demo
  Si
  Założona w
  2008
  Regulowane przez
  CySEC, ASIC
  Dźwignia
  do 1:30
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.

Pfizer dotarł tam pierwszy. Od tej amerykańskiej firmy farmaceutycznej pochodzą szczepionki przeciwko koronawirusowi, które są już podawane obywatelom wielu krajów. Wyścig o drugie miejsce, który jest dożywotni, wydaje się toczyć między Moderną a AstraZeneca. Teoretycznie jest to dobry czas na działalność w sektorze farmaceutycznym (lub nie). W OkBrokerzy postaramy się rzucić trochę światła w tym artykule na inwestowanie w akcje Moderna.

Na dzień 30 grudnia 2020 r. akcje Moderny były warte 111,13 USD. Osiągnęła tę kwotę po kilku dniach spadków: 8 grudnia wynosiły 169,86 USD. Okaże się, czy trend ten się potwierdzi, czy też – co jest bardziej przewidywalne – powróci na ścieżkę wzrostu, którą rozpoczął w 2020 roku.

Wykres przedstawiający wartość akcji Moderny jest krystalicznie czysty. Linia wznosząca się z lekkimi przetarciami, ale zawsze w górę. Aby wytłumaczyć to lepiej: 31 grudnia 2019 r. aktywa tego farmaceutyku były na poziomie 18,13 USD. Ergo, w ciągu jednego roku cena akcji Moderny wzrosła o 512%.

Moderna ma kapitalizację rynkową 43,98 miliardów dolarów, z prawie 396 milionami akcji w obrocie. Największymi akcjonariuszami Moderny (amerykańskiego pochodzenia) są FMR LLC (8,65%), Flagship Pioneering Inc (7,8%), Vanguard Group Inc (7,04%) oraz Blackrock Inc (5,11%). Ci dwaj ostatni mają również duże udziały w Pfizerze.

Czy to dobry moment na kupno/sprzedaż akcji Moderny?

Jeśli nie masz zdolności jasnowidzenia, bardzo trudno jest udzielić zdecydowanej odpowiedzi na pytanie znajdujące się na początku tej sekcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szczepionka Moderny trafi do szpitali w ciągu najbliższych kilku tygodni i będzie działać bez żadnych komplikacji, odpowiedź będzie jasna: tak, to dobry moment na kupno akcji Moderny.

Jeżeli jednak wystąpi nawet najmniejszy problem ze szczepionkami, to katastrofa może mieć wymiar historyczny. Podobnie jak w przypadku Pfizera, AstraZeneca i każdej innej firmy farmaceutycznej zaangażowanej w poszukiwanie pożądanego antidotum. Tu chodzi o życie, a to jest ważniejsze niż wszystko inne. Dlatego najmniejszy błąd może być bardzo kosztowny.

Sprawozdania nie wskazują na stronę porażki, wręcz przeciwnie. W rzeczywistości szczepionka Moderny została kilka dni temu dopuszczona do obrotu przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Ponadto, sama firma farmaceutyczna ogłosiła sojusz ze szwedzką firmą Recipharm w celu wprowadzenia szczepionki do Europy.

Na postrzeganie, że jest to dobry moment na inwestycję w Modernę wpływa nie tylko fakt, że jesteśmy bardzo blisko rozpoczęcia stosowania szczepionki, ale także przeszłość firmy. Od momentu powstania firma ta wykazała się solidnością i wydajnością w zakresie pozyskiwania finansowania i funduszy, które bardzo dobrze świadczą o jej powadze. Ale, jak już mówiłem, wszystko może się zmienić po złym przebiciu opony.

Jak kupić akcje Moderny

Aby zainwestować w akcje Moderny, podobnie jak w wiele innych firm, istnieje kilka opcji. Możesz kupić aktywa firmy bezpośrednio. Jeśli ich wartość wzrośnie, to oczywiście osiągniesz zysk przy sprzedaży. Możesz również zainwestować w fundusz inwestycyjny. Największym problemem tej alternatywy jest to, że margines pozostawiony inwestorowi do działania jest minimalny.

I jest jeszcze jedna możliwość, którą jest inwestowanie w CFD (Contracts for Difference). Mówiliśmy już o nich wiele razy w OkBrokerzy, i wiesz, że są one jednym z najbardziej popularnych sposobów inwestowania online. Kolejną rzeczą, którą powtarzamy na tym blogu (aż do znudzenia) jest to, że zawsze należy otaczać się tymi, którzy wiedzą najwięcej oraz że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą ryzyko utraty kapitału.

Na koniec chciałbym przypomnieć, że na naszej stronie znajdziesz listę regulowanych brokerów online. Zapisz się do jednego z nich, a będziesz miał większe szanse, że wszystko pójdzie gładko. Reszta zależy od Twojego doświadczenia inwestycyjnego. Nie podejmuj ryzyka z nierzetelnymi brokerami. Twój kapitał jest zagrożony.

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.