To są ważne dni dla przyszłości kryptowalut. W szczególności, ponieważ podczas gdy Bitcoin wciąż znajduje się na rekordowo wysokich poziomach, Wielka Brytania zakazuje kryptowalutowych CFDs ze względu na wysokie ryzyko inwestowania w te aktywa.  Europejski Bank Centralny (EBC), słowami swojego prezesa, wezwał do całkowitego uregulowania Bitcoina za to, że jest „wysoce spekulacyjny”. Po pozytywnej stronie skali musimy również umieścić fakt, że duże firmy takie jak PayPal czy Burger King umożliwiają transakcje kryptowalutami.

Broker
Ocena
Spread EUR/USD
Min. kwota depozytu
 1. XTB

  ★★★★★
  EUR/USD
  0.8 pips
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 2. eToro

  ★★★★
  EUR/USD
  3 pips
  Minimalny depozyt
  200 $
  *75% klientów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym brokerem.
 3. Avatrade

  ★★★★★
  EUR/USD
  1.9 pips
  Minimalny depozyt
  100 $
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.

Strach przed wzrostem, a tym samym przejęciem władzy przez firmę, która zawsze była podejrzliwie postrzegana przez władze finansowe; lub po prostu ostrzeżenie po dokładnej analizie. Można spekulować na temat przyczyn, które spowodowały te krytyczne stanowiska wobec Bitcoina, choć nie ulega wątpliwości, że rok 2021 będzie bardzo ważny, aby wiedzieć, jak daleko może zajść świat kryptowalut.

W momencie pisania tego artykułu, Bitcoin jest na poziomie $38,217.2, według es.investing.com. 8 stycznia 2021 roku Bitcoin osiągnął swój rekord wszech czasów na poziomie 41 921,7 dolarów.

„Do tych, którzy zakładali, że Bitcoin może stać się walutą… Bardzo mi przykro.

Zdecydowanie przeciwna Bitcoinowi była 13 stycznia prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde. Jak donosi El País, wysłała ona wiadomość do tych, którzy wierzą, że Bitcoin stanie się walutą: „Bardzo mi przykro” – powiedziała Lagarde. Dlaczego? Ponieważ Bitcoin jest „wysoce spekulacyjnym aktywem”, które sprowokowało „pewne śmieszne interesy i całkowicie naganne działania związane z praniem brudnych pieniędzy”.

Pięć dni po tym, jak ta kryptowaluta ustanowiła swój rekord, Lagarde wezwała do globalnej regulacji bitcoina. Pomimo odniesienia do tych nielegalnych operacji, które są często związane z kryptowalutami, prezydent nie mówiła o trwających sprawach, choć mówiła o przeszłych dochodzeniach. Co więcej, była przekonana, że takie działania będą się powtarzać.

UUderzające jest to, że w tym samym czasie, gdy Lagarde delegitymizuje kryptowaluty – a bitcoin wznosi się na rekordowo wysokie poziomy – podmiot, któremu przewodniczy, EBC, pracuje nad projektem stworzenia nowej kryptowaluty. „Cyfrowe euro” mogłoby zacząć funkcjonować od 2022 roku, jak zasugerowała Lagarde w oświadczeniu wydanym w listopadzie 2020 roku.

Podczas tego wszystkiego, handel Bitcoinem wzrósł, nawet pomimo ryzyka, że ostatnie wzrosty są tylko mirażem.