Opinia i analiza FIBO Group

fibo group logo
FiboGroup
★★★★
Regulowane przez
FCA y CySEC
Minimalny depozyt
50 $/£/€
Opcje płatności
    credit cardsnetellerpayzaskrillbank transfer

Co to jest Fibo Group?

FIBO Group jest jednym z weteranów w świecie brokerów online, ponieważ działa od 1998 roku, co czyni go jednym z brokerów o najdłuższej historii. Klienci mogą korzystać z szerokiej gamy instrumentów finansowych, takich jak ponad 40 par walutowych, metale takie jak srebro czy złoto oraz inne, takie jak opcje, akcje, fundusze czy kontrakty terminowe.

Jeśli do długowieczności i świetnej oferty dodamy brak prowizji i konkurencyjne spready, w rezultacie otrzymamy ciekawą opcję dla każdego typu brokera. Realizacja zleceń jest również szybka, więc nie mogliśmy pominąć tego brokera online z naszej listy najlepszych brokerów.

Fibo Group jest brokerem określanym jako No Dealing Desk lub NDD, ponieważ działa jako zwykły pośrednik pomiędzy dostawcami płynności (HSBC, UBS, Barclays, Deutsche Bank, itd…) a swoimi klientami. Z tych wszystkich powodów postanowiliśmy przeanalizować tego brokera dogłębnie i zebrać nasz zespół ekspertów, aby zapewnić obiektywną opinię o Fibo Group dla naszych czytelników.

Czy Fibo Group jest bezpiecznym brokerem?

Fibo Group działa od 1998 roku i to świadczy o jakości usług oferowanych przez tego brokera, jak również o ich niezawodności. Świadczy o tym zarówno duża liczba klientów, którymi zajmowali się przez lata, jak również ich dobra reputacja.

Fibo Group wykorzystuje dwie spółki do prowadzenia swojej działalności, jedną dla rynków europejskich, a drugą dla rynków międzynarodowych.

Europejska spółka zależna nosi nazwę FIBO Group Holdings Limited i ma siedzibę na Cyprze. Posiada licencję nr 118/10 wydaną przez cypryjski urząd CySEC. Potencjalni europejscy klienci FiboGroup powinni wiedzieć, że broker ten stosuje się do regulacji MiFID, która gwarantuje bezpieczeństwo ich depozytów poprzez wykorzystanie wydzielonych funduszy.

Wszystko to jest gwarancją ogromnej niezawodności tego brokera online i jego zaangażowania w bezpieczeństwo i regulacje. Jeśli chodzi o spółkę zależną używaną na rynkach międzynarodowych, jest ona zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i jest regulowana przez Komisję Usług Finansowych Brytyjskich Wysp Dziewiczych lub BVI FSC w jej akronimie w języku angielskim.

Jako podsumowanie możemy powiedzieć, że Fibo Group przechodzi najsurowsze badania regulacyjne i bezpieczeństwa, ponieważ fundusze inwestorów są chronione w przypadku trudności finansowych i wynoszą one do 20.000 euro na klienta.

Pary walutowe w Fibo Group

ParaSpreadDźwigniaMarża
EUR/USD2 1:1001%
GBP/USD3 1:1001%
EUR/GBP2 1:1001%
USD/JPY3 1:1001%
AUD/USD3 1:1001%

Towary w Fibo Group (Metal)

MetalSpreadDźwigniaMarża
Złoto$0.501:1001%
Srebro$0.021:1001%
Miedź$0.51:1001%

Towary w Fibo Group (Energia)

SurowiecSpreadDźwigniaMarża
Olej$0.081:1001%
Gaz ziemny$0.0151:1001%
Olej opałowy$0.251:1001%

Towary w FiboGroup (Rolnictwo)

SurowiecSpreadDźwigniaMarża
Kukurydza$0.01do 1:1001%
Pszenica$0.01do 1:1001%
Soy$0.01do 1:1001%
Cukier$0.005do 1:1001%

Indeksy giełdowe w FiboGroup

Indeks giełdowyWalutaSpreadDźwigniaMarża
S&P500USD1do 1:1001%
NASDAQ 100USD1do 1:1001%
JAP 225USD20do 1:1001%
DAX 30EUR2do 1:1001%
FTSE 100GBP3.5do 1:1001%

Platformy handlowe i rodzaje kont w FiboGroup

Rachunki w FIBO Group obracają się wokół platform, z których korzystasz. Broker oferuje następujące opcje:

Metatrader 4 NDD (Non Dealing Desk).

Jeśli wybierzesz rachunek Metatrader 4 No Dealing Desk, będziesz korzystał z popularnej platformy handlowej Metatrader 4, a Twoje transakcje będą wysyłane bezpośrednio na rynek. Kontrpartnerami dla naszych operacji będą główni międzynarodowi dostawcy płynności, o których mowa powyżej. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z Scalpingiem, powinieneś wiedzieć, że to konto jest idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Minimalny depozyt początkowy wymagany do otwarcia tego typu rachunku handlowego wynosi $50 (jedyna waluta dostępna dla rachunku Metatrader 4 NDD). Spready są bardzo niskie w porównaniu do tych oferowanych przez innych brokerów, a to z powodu charakteru konta No Dealing Desk. Należy jednak zaznaczyć, że prowizja pobierana na tym rachunku wynosi 0,003% od każdej transakcji.

Platformy w FiboGroup

Platforma transakcyjnaDostępność
MT4
MT5
cTrader
Web Terminal MT4

Mt4 NDD Bez Prowizji (Metatrader 4 Bez Prowizji)

Jak sama nazwa wskazuje, broker nie będzie pobierał żadnej prowizji za handel na tym koncie. Zamiast tego broker ustala minimalny spread na poziomie 0,8 pipsa. Podobnie jak w przypadku konta NDD, minimalny depozyt początkowy wynosi 50$, ale w przypadku tego konta możesz wybierać spośród różnych walut, takich jak funty, euro, ruble i inne. Jeśli chodzi o pary, to konto daje Ci dostęp do 38 par.

Metatrader 5 NDD

To konto jest podobne do MT4 NDD, ale wykorzystuje najbardziej aktualną wersję platformy handlowej MetaTrader 5. Minimalny spread, z którym będziesz miał do czynienia na tym koncie handlowym to 0.3 pipsa. Do tego będziemy musieli doliczyć prowizję, która jest obliczana na podstawie wielkości naszych operacji. Prowizja ta może wynosić od 20 do 30 dolarów. Lepsza oferta par walutowych od poprzedniej, gdyż w tej możemy wybierać spośród 42.

cTrader STP/DMA

Z tym kontem będziemy mieli dostęp do jednej z najlepiej cenionych platform handlowych, takich jak cTrader. Dostęp do rynku tej platformy jest bezpośredni, co daje nam dodatkową przewagę podczas handlu. Prowizji wynoszą 0,003% w oparciu o kwotę naszej operacji, a najczęstszy spread wynosi 0,2 pipsa. Dostępne są 42 pary.

Rachunek demo

Być może jedną z najlepszych cech FiboGroup jest fakt, że pozwala na korzystanie z konta demo z fikcyjnym saldem początkowym na wszystkich platformach wymienionych powyżej. Co więcej, fikcyjna kwota konta demo nie jest stała, ale możesz ją wybrać sam. Jest to bardzo niezwykłe i, jeśli jest używane prawidłowo, zapewni bardziej realistyczne doświadczenie handlowe.

Obsługa depozytów i klientów

Kiedy otworzysz konto handlowe w Fibo Group, zobaczysz kilka metod płatności dostępnych zarówno dla wpłat jak i wypłat. Wśród nich są najbardziej popularne metody płatności używane przez handlowców, takie jak karty kredytowe, Neteller, przelew bankowy, WebMoney lub OKPay.

Należy również wiedzieć, że konta FiboGroup mogą być prowadzone w różnych walutach. Są to: Dolary amerykańskie, euro, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. Wreszcie, chcielibyśmy podkreślić dobrą obsługę klienta oferowaną przez tego brokera. Odbywa się to za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu. Z niezbyt pozytywnych uwag, chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że nie oferują oni wsparcia telefonicznego w języku angielskim.

Wnioski dotyczące FiboGroup

Chociaż Fibo Group nie jest tak dobrze znana jak inni brokerzy, którzy są bardziej agresywni w swoich kampaniach marketingowych, jej długa historia wskazuje, że jest to solidna firma. Fibo Group jest regulowanym brokerem online, a więc bezpieczną opcją, jeśli chodzi o deponowanie funduszy, zawieranie transakcji i wypłacanie pieniędzy bez żadnych problemów.

Często zadawane pytanie

Czy jesteś regulowanym brokerem?

Tak, to prawda. Oprócz długiej historii, FiboGroup posiada licencję przyznaną przez brytyjski FCA.

Dlatego możemy powiedzieć, że jest to regulowany i niezawodny broker, który przestrzega wytycznych określonych przez FCA.

Czy masz konto demo?

Możesz korzystać z konta demo FiboGroup za darmo. Jak wspomniano powyżej, rachunek handlowy demo pozwala na handel z fikcyjnym saldem.

Główną cechą konta demo FiboGroup jest to, że zamiast stałego fikcyjnego salda, daje możliwość wyboru kwoty, którą chcesz.

Czy FiboGroup pobiera prowizje?

Prowizje wahają się od bardzo niskich do nieistniejących w zależności od rodzaju rachunku handlowego, który otworzysz.

To powiedziawszy, będziesz musiał poradzić sobie z spreadami, które różnią się w zależności od rodzaju aktywów i zmienności rynku.

Streszczenie FiboGroup
Nazwa FiboGroup
Firma FIBO Group Holdings Limited
Założona w 1998
Strona internetowa www.fibogroup.eu
Licencja CySEC (licence no. 118/10)
Biuro główne Limassol, Cypr

OkBrokerzy © 2021 | Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejszy portal internetowy i jego zawartość ma charakter wyłącznie informacyjny. Na tej stronie internetowej nie są kupowane ani sprzedawane żadne aktywa finansowe jakiegokolwiek rodzaju. Naszym celem jest dostarczanie aktualnych i bezstronnych analiz platform transakcyjnych i brokerów online. Chociaż OkBrokerzy jest całkowicie niezależną stroną internetową, jest zarejestrowany w programach partnerskich firm handlowych online. OkBrokerzy nie ponosi odpowiedzialności za działalność żadnego z brokerów zawartych na swojej stronie internetowej, ani za ewentualne błędy w informacjach zawartych w niniejszym dokumencie.

OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty na różnice kursowe (CFD) są złożonymi instrumentami finansowymi, które niosą ze sobą wysokie ryzyko utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. Pomiędzy 74% a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD. Przed zainwestowaniem w CFD powinieneś poważnie zastanowić się, czy posiadasz niezbędną wiedzę i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty kapitału.