Nie przegap tych 10 kluczy do zarabiania pieniędzy w handlu online, a będziesz trochę bliżej stania się odnoszącym sukcesy traderem:

  • Upewnij się, że chcesz rozpocząć tę przygodę: że możliwość zarobienia pieniędzy nie zaślepia Cię. Nie słuchaj tylko tego co mówią inni, ale czytaj, konsultuj, pytaj. Jest wiele książek, podręczników i oczywiście tekstów w sieci, które mówią o tradingu. Zrozum najpierw co to jest i co to obejmuje, a następnie będziesz gotowy, aby zdecydować, czy chcesz się zanurzyć w ten świat czy też nie.
  • Znajdź mentora, przewodnika: zanim zaczniesz handlować online, musisz zostać przeszkolony. Możesz zdecydować się na szkołę, w której zdobędziesz dokładną i niezbędną wiedzę, lub przynajmniej oddać się w ręce eksperta, który poprowadzi Cię przez pierwsze kroki i wprowadzi na właściwą ścieżkę.
  • Zdecyduj jakim instrumentem finansowym zamierzasz handlować: nie jest wygodnie przechodzić od jednego do drugiego (jeśli Twój mentor jest dobry, to Ci o tym powie). Warto więc popytać i dowiedzieć się o różnych dostępnych opcjach i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Warto zaznaczyć, że jeśli masz wysoki budżet, możesz zdecydować się na handel akcjami, a jeżeli Twoje fundusze są ograniczone to lepiej lepiej jest postawić na produkty lewarowane (takie jak kontrakty terminowe, Forex, CFD, warranty …).
  • Nie spiesz się: nie spiesz się z rozpoczęciem handlu. Warto się doszkolić i zacząć działać w świecie handlu online z podstawową wiedzą i minimalnym przygotowaniem, które pozwoli Ci poradzić sobie z pewnym doświadczeniem. Nie ma sensu biegać dużo, stracić pieniądze w dwóch operacjach i się z tym wszystkim pożegnać.
  • Konta demo: jak już wspomnieliśmy wcześniej, darmowe konta demo są doskonałym narzędziem do szkolenia i zdobywania niezbędnych umiejętności. Zachowaj spokój i handluj najpierw online bez narażania swoich pieniędzy na straty. Wszystko ma swój czas i miejsce. W tym celu możesz sprawdzić naszą listę brokerów, którzy oferują konta demo.
  • Nie używaj prawdziwych pieniędzy, dopóki nie będziesz gotowy: czasami darmowe konta demo są dostępne na określony czas. To, że ten okres czasu minął, nie oznacza, że jesteś gotowy. Jeśli osiągniesz limit czasu, który broker online daje Ci na handel za darmo i czujesz, że nie jesteś gotowy, aby zacząć używać prawdziwych pieniędzy, nie rób tego. Otwórz kolejne konto demo u innego brokera i kontynuuj swoją edukację i trening.
  • Nie przeciążaj się: to, że jesteś wykształcony, nie oznacza, że musisz wiedzieć wszystko i znać każdy element branży na wylot. Nie potrzebujesz do tego dyplomu. Skup więc swoje wysiłki i obszary wiedzy na tych, które naprawdę Ci pomogą.
  • Wybierz różnych brokerów: każdy broker online ma swoje własne cechy. Różnią się od siebie pod względem obsługiwanych instrumentów finansowych, prowizji, jakości (oczywiście). Wygodnie jest zdecydować się na kilka i w ten sposób otworzyć swój wachlarz możliwości. Dzięki naszemu eksploratorowi brokerów będziesz mógł znaleźć brokerów, którzy najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.
  • Ucz się od najlepszych: Obserwuj, jak pracują profesjonaliści w czasie rzeczywistym. Zwracaj uwagę na to, co robią Twoi nauczyciele i mentorzy, rób notatki i nie przegap żadnego momentu.
  • Nie zawsze będziesz wygrywał: Jest jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć bardzo wyraźnie (zarówno w handlu jak i w każdym innym aspekcie życia: nie zawsze będziesz wygrywał). Tak więc, bez względu na to, czy zaczniesz wygrywać, czy też na początku nie wszystko będzie szło dobrze, zachowaj spokój i rób wszystko tak, jak należy. Tylko w ten sposób będziesz miał szansę na pozytywny rozwój, co oczywiście jest celem, ponieważ żyjesz z handlu tylko wtedy, gdy tracisz mniej niż wygrywasz.

Wszystkie te klucze mają jedną wspólną cechę: chodzi o używanie logiki i bycie racjonalnym podczas handlu online.

Wybór brokera internetowego