18 stycznia 2020 roku, według Investing.com, Bitcoin zamknął się na poziomie 8.916,3 dolarów. W dniu 18 stycznia 2021 r. wynosił 36 613,2 USD. Oznacza to, że Bitcoin wzrósł o 310,6% w ciągu jednego roku. Bardzo gwałtowny wzrost, który dla tych, którzy już dokonali transakcji kryptowalutami, będzie oznaczał uznanie sukcesu ich inwestycji i trochę więcej zer w ich elektronicznym portfelu.

Niezwykły wzrost wartości Bitcoina jest dla jego obrońców potwierdzeniem, że Bitcoin jest tutaj, aby pozostać. Krytycy jednak czekają na jego upadek, aby powtórzyć zwykłą krytykę: że jego ekstremalna zmienność czyni go bardzo niepewnym aktywem. A tendencja ostatnich dni z pewnością dodaje im skrzydeł, by sądzić, że upadek jest bliski, mianowicie specjaliści nie przewidują przyszłości tej wirtualnej waluty.

Broker
Ocena
Spread Bitcoin
Min. kwota depozytu
 1. Avatrade

  ★★★★★
  Bitcoin
  1.5%
  Minimalny depozyt
  100 $
  79% klientów traci pieniądze. Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z potencjalnymi stratami.
 2. XTB

  ★★★★★
  Bitcoin
  112 pips
  Minimalny depozyt
  100 $/€
  *Serwis CFD. Aż 80,6% traderów traci pieniądze.
 3. Plus500

  ★★★★★
  Bitcoin
  Variable
  Minimalny depozyt
  100 €
  *76,4% kont detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu z tym brokerem.

Po osiągnięciu najwyższej ceny 8 stycznia (41 921,7 dolarów), w momencie pisania tego artykułu Bitcoin był na poziomie 34 652 dolarów. Oznacza to, że w ciągu niespełna dwóch tygodni stracił 17,3%, w stałym, ale trwałym spadku. Najbliższe dni i miesiące będą kluczowe, aby spróbować odgadnąć, jak Bitcoin będzie się zachowywał w krótkim terminie.

Bitcoin byłby największym bankiem na świecie

CEO J.P. Morgan powiedział w 2017 roku, że Bitcoin jest „oszustwem” i że ci, którzy handlują tą wirtualną walutą (coś, co, jak sam przyznał, zrobiła jego córka) są „głupi”. Dwa lata później, J.P. Morgan uruchomił własną kryptowalutę i zaledwie kilka tygodni temu, z tej instytucji finansowej powiedział, że Bitcoin osiągnie $146,000 i że będzie w stanie pokonać złoto jako aktywa bezpiecznej przystani z prawdziwego zdarzenia.

Gwałtowny zwrot mniemania, jeżeli chodzi o kryptowaluty. J.P. Morgan jest największym bankiem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej: przekracza ona 413.000 milionów dolarów, według Expansion. Oznacza to, że Bitcoin, gdyby był bankiem, byłby największym bankiem na świecie, ponieważ obecna kapitalizacja tej kryptowaluty przekracza 700 miliardów dolarów. J.P. Morgan być może zaczął poważnie traktować Bitcoina, stąd też zmiana jego stanowiska.

Ethereum rośnie 622.3% w ciągu roku

Chociaż wyniki Bitcoina w ciągu ostatniego roku sugerują, że może to być dobry czas na inwestowanie w kryptowaluty, lekki negatywny trend z ostatnich kilku dni pokazuje, że nigdy nie można mieć pewności. Historycznie ta kryptowaluta (jej krytycy mają rację) charakteryzowała się nadmierną zmiennością i pytanie za milion dolarów brzmi, czy w końcu osiągnie trwałą stabilność. Jednak najlepszą rzeczą do zrobienia, jeśli myślisz o handlu kryptowalutami, jest uzyskanie profesjonalnej porady. Każdy z brokerów online, które pokażemy Ci w OkBrokerzy udziela takich porad.

Oprócz Bitcoin, na tej stronie oferujemy również możliwość handlu Ethereum. A jeśli wzrost Bitcoina jest zawrotny, co z Ethereum: wzrósł z 174,19 dolarów w dniu 18 stycznia 2020 r. do 1.258,06 rok później. Ethereum zwiększyło swoją wartość o 622,3% w ciągu jednego roku. W dniu 19 stycznia 2021 r. Ethereum osiągnęło rekord wszech czasów: 1 437,42 USD, a w momencie pisania tego tekstu jego wartość wynosi 1 298,63 USD.

Najważniejsze kryptowaluty rozpoczęły rok 2021 z dużą siłą i prognozuje się, że utrzymają ten trend wzrostowy w najbliższych miesiącach. To może być definitywny rok konsolidacji wirtualnych walut, a pomaga w tym fakt, że duże firmy już umożliwiają transakcje za pomocą Bitcoina. Tak jest na przykład w przypadku PayPala czy Burger Kinga.